Folie adhezyjne

Zastosowanie folii adhezyjnej

Świat reklamy co roku poszerza swój asortyment. Wprowadzane są coraz nowsze produkty, które łączą w sobie skuteczność z wygodą użytkowania i funkcjonalnością. Obecnie firmy cenią sobie materiały reklamowe, które nie tylko dotrą do szerokiego grona odbiorców, ale również będą szybkie i łatwe w użyciu. Takimi cechami charakteryzuje się folia adhezyjna.

Czym jest folia adhezyjna

Folia adhezyjna to nic innego jak folia samoprzylepna. Do jej umieszczenia na wybranej powierzchni nie potrzeba ani grama kleju. Dzięki swoim właściwościom doskonale sprawdzi się na dużych, płaskich powierzchniach. Warto wiedzieć, że aby folia dobrze przylegała powierzchnia musi być dokładnie wyczyszczona.

Folia adhezyjna – główne zalety

  •         Można jej używać wiele razy, ponieważ po ściągnięciu nie niszczy się ani nie odkształca
  •         Jest bardzo łatwa w montażu oraz w demontażu
  •         Nie brudzi powierzchni, na których jest umieszczona
  •         Dzięki możliwości umieszczania jej wiele razy w różnych miejscach zmniejsza koszty reklamy
  •         Folia jest odporna na działanie temperatur.

Jak można wykorzystać filię adhezyjną

Ten rodzaj folii doskonale sprawdza się do reklam, które możemy umieścić na witrynach sklepowych, drzwiach i oknach siedziby firmy, jako ochrony na urządzeniach elektronicznych, jako naklejki z instrukcją na różnego rodzaju urządzeniach oraz jako ciekawe dekoracje. 

Dzięki swoim właściwościom możemy tego rodzaju materiały wielokrotnie przeklejać. Takie rozwiązanie doskonale sprawdzi się w przypadku firm, które zmieniają miejsce sprzedaży lub wprowadzają okresowe wyprzedaże lub inne promocje. Jest to ogromna oszczędność kosztów. Dekoracje wykonane z tej folii również można dowolnie układać, a następnie zmieniać wystrój kiedy tylko chcemy. 

Folia również świetnie sprawdza się w obecnej sytuacji związanej z pandemią. Możemy na niej nadrukować instrukcję według, której klienci lub pracownicy powinny postępować, aby przestrzegać obowiązujących przepisów. Taki plakat informacyjny możemy umieścić na drzwiach wejściowych, w toalecie, na witrynie oraz na ścianach i drzwiach działowych.

Folia adhezyjna to bardzo ciekawe i efektowne rozwiązanie, które doskonale sprawdzi się jako materiał do różnych celów. Może spełniać funkcję ochronną, reklamową lub informacyjną, a dzięki swoim właściwościom nie brudzi i jest wielorazowego użytku.