Jak zaprojektować baner dwustronny?

Jeżeli jesteśmy właścicielami firmy to często zastanawiamy się jak rozkręcić nasz biznes. Mamy do wyboru dużo możliwości, ale przede wszystkim należy zadbać o odpowiednią reklamę. Jedną bardziej opłacalnych form reklamy są banery dwustronne.

Baner dwustronny, by spełniał swoją podstawową rolę musi być dobrze zaprojektowany. By banery przyciągały klientów, muszą być wykonane profesjonalnie przez dobrego grafika. Reklama powinna być przejrzysta, nie może się pojawiać graficzny bałagan, który zakłóca prawidłowe odczytanie baneru. Ostrożnie należy także wybierać kolor czcionki, która ma przykuwać uwagę. Nie tutaj żadnych wymogów – kolor powinien pasować do naszej firmy i naszego zamysłu. Może to być zarówno czerń, jak i jaskrawy kolor. Warto postawić na prostą i czytelną czcionkę. Czcionki, które imitują pismo ręczne się nie sprawdzą – trudno je odczytać co może zniechęcić klienta. Baner dwustronny ma być widoczny z daleka, dlatego ważna jest także wielkość czcionki. Aby tekst był dobrze widoczny to jasna czcionka powinna się znajdować na ciemny tle i odwrotnie – ciemna czcionka na jasnym tle.

Aby reklama trafiła do potencjalnych klientów powinna:

  • posiadać prosty przekaz;
  • mieć dobrą grafikę;
  • posiadać proste czcionki;
  • posiadać odpowiedni kolor tła, jak i czcionek.

Istnieją dwie możliwości wydruku takiego baneru: solwentowa i UV. Pierwsza polega na druku farbami rozpuszczalnikowymi, dzięki temu reklama jest odporna na warunki atmosferyczne, grafika się nie ściera. Natomiast technika UV jest jeszcze bezpieczniejsza, gdyż ogranicza szkodliwość także promieni słonecznych.

Baner dwustronny powinniśmy umieścić w widocznym miejscu, w którym przejeżdża dużo samochodów. Mocowane są na stelażu,dzięki czemu możemy je umieścić w dowolnym miejscu – nawet nad ciągami komunikacyjnymi.

Wybierając drukarnię warto najpierw zapoznać się z opiniami. Możemy porównać kilka ofert i wybrać najlepszą dla siebie. Coraz popularniejsze są także drukarnie online, gdzie również taki baner możemy wydrukować.