Baner – nowoczesna forma przekazu

W czasach obecnych istnieje wiele form przekazów w postaci najróżniejszych reklam. Do najpopularniejszych należą reklamy wielkoformatowe, takie jak bilbordy oraz banery. Są one również najtańszą formą reklamy, a dzięki dużemu formatowi – najbardziej widoczną.

Praktyczne formy reklamy

Firma dążąca do osiągnięcia sukcesu stosuje różne formy zaprezentowania swoich usług lub produktów. Najczęściej są to gadżety reklamowe typu długopisy, pendrivy, breloczki lub foldery, ale najskuteczniejszą dla przedsiębiorstwa reklamą jest umieszczenie logo firmy oraz zakresu jej działalności na bilbordach lub banerach umieszczonych wzdłuż tras szybkiego przejazdu czy na budynkach. Dzięki precyzyjnemu dobrze widocznemu drukowi, banery jednostronne stają się obecnie najbardziej przyciągającymi wzrok reklamami.

Baner jednostronny

Banery reklamowe jednostronne są drukowane przez drukarnie zajmujące się tworzeniem druku wielkoformatowego. Drukarnie takie przyjmują zamówienia w punktach stacjonarnych lub online. Banery produkuje się na specjalnym wodoodpornym materiale, druk używany do naniesienia zleconego przekazu jest odporny na różnego rodzaju warunki atmosferyczne, urazy mechaniczne, promieniowanie słoneczne i inne niekorzystne czynniki.

Wielkość baneru zależy od zleceniodawcy, a w szczególności od treści która ma być umieszczona na specjalnie przygotowanym podłożu. Materiał wyglądem przypomina grube płótno, ale specjalna powłoka naniesiona na powierzchnię przeznaczoną do druku jest wyjątkowo odporna na rozdarcia.

Projekt i wykonanie w jednym miejscu

Zlecenie wydrukowania baneru jednostronnego może obejmować również projekt; wykwalifikowani graficy zatrudnieni w drukarni zajmującej się drukiem wielkoformatowym przygotują odpowiednią grafikę przedstawiającą logo firmy, krótką treść, dane kontaktowe, a także inne niezbędne informacje, zachęcające potencjalnych klientów do zainteresowania się działalnością firmy.

Kolory druku są bardzo starannie dobierane do treści informacji umieszczonej na banerze. Jeżeli klient sobie życzy, oprócz informacji słownych można też umieścić odpowiednią do nich grafikę.

Cena wydrukowania baneru określana jest na podstawie jego rozmiaru, użytych barwników oraz wielkości liter. Gotowy, wydrukowany baner zazwyczaj jest na brzegach oczkowany, dzięki czemu można go bardzo łatwo zamontować na przygotowanym stelażu, podpiąć do barier balkonu lub zawiesić na przygotowanych wcześniej hakach. Tak przygotowany i umiejscowiony baner na pewno zyska duże zainteresowanie potencjalnych klientów.