Zastosowanie folii

Zastosowanie folii wylewanych

Do oklejania samochodów można użyć różnego rodzaju folii samoprzylepnych, które dobierane są w zależności od wielu różnych czynników. Tego typu materiał najczęściej wykorzystywany jest do tworzenia ciekawych reklam oraz zdobień na autach firmowych. Dzięki temu, że auto przemieszcza się po dużym terenie, informacje o firmie docierają do szerokiego grona przechodniów oraz innych kierowców. Jedną z popularniejszych rodzajów jest folia wylewana.

Czym jest folia wylewana

Folia wylewana to jeden z najlepszych rodzajów folii samoprzylepnych. Najczęściej wykorzystywane są do oklejania całej powierzchni auta. Folia wylewana doskonale dopasowuje się do kształtów auta oraz do nierównych elementów. Efekt końcowy prezentuje się doskonale, dzięki czemu przyciąga wzrok odbiorców i wpływa na pozytywną ocenę.

Folie wylewane skierowane są do najbardziej wymagających form reklamy. Projekt powinien być tak zaprojektowany, aby idealnie współgrać z kształtem samochodu. Dodatkowo należy zadbać o profesjonalne umieszczanie folii na aucie. Dzięki użyciu najlepszych technologii oraz przestrzeganiu wszystkich zasad możemy mieć pewność, że folia wylewana samochodowa doskonale dopasuje się do kształtów auta.

Folie wylewane – główne formy zastosowania

  •         Wymagające auta, które posiadają w swojej budowie wiele wgłębień oraz nierówności
  •         Na płaskich powierzchniach gdzie oczekiwana jest długotrwała ekspozycja
  •         Reklama na wypukłych powierzchniach
  •         Zmiana koloru całego samochodu

Dla porównania inne rodzaje folii, jak na przykład monomeryczna lub polimerowa, sprawdzają się tylko na powierzchniach równych. Są idealne do produkcji tablic reklamowych, informacyjnych, szyldów firmowych lub prostych materiałów reklamowych jak naklejki i wlepki. Jednak ich trwałość jest zdecydowanie gorsza od trwałości folii wylewanej.

Folie wylewane są zdecydowanie trwalsze oraz bardziej plastyczne od innych rodzajów folii do oklejania samochodów. Jednak wiąże się to z wyższą ceną oraz faktem, że ich montaż musimy zlecić profesjonalnej firmie, która wyposażona jest w odpowiednie narzędzia oraz maszyny. Jednak efekt końcowy jest na tyle efektowny, że warto zainwestować większe środki. Dodatkowo, dzięki swojej trwałości, jest to inwestycja na wiele lat.