Jak wywiesić baner reklamowy?

Każdy, kto chociaż raz zlecił wydruk banerów reklamowych, doskonale wie, iż ich montaż może okazać się dużym problemem – w szczególności dla osób, które nie posiadają doświadczenia w tejże kwestii. Istnieje jednak kilka sposobów, aby zawiesić baner reklamowy w odpowiedni oraz solidny sposób. Pierwszym z nich z całą pewnością jest zatrudnienie ekipy montującej, która nie uszkodzi reklamy, a ponadto wykona zadanie wykorzystując własną wiedzę i odpowiedni sprzęt.

Drugim sposobem, jeśli ktoś zdecyduje się na montaż na własną rękę, jest zastosowanie specjalistycznych linek, tak zwanych gum samonaciągających oraz pewnych systemów mocowań. Co ważniejsze – jedną z najprostszych metod są plastikowe taśmy samozaciskowe, które stosuje się również w przypadku spięcia ze sobą kabli. Podobny sprzęt można zakupić wręcz w każdym sklepie z działem elektrycznym. Warto również zwrócić uwagę na ich niską cenę i szybkie, bezproblemowe zastosowanie, do którego nie jest potrzebne zbyt duże doświadczenie.

Trzecia metoda to nic innego, jak guma oplatana przędzą polipropylenową, posiadającą na swoim końcu specjalny haczyk pozwalający bez większych problemów zamontować każdy baner reklamowy, niezależnie od jego rozmiaru, bądź miejsca, w którym jest wieszany. Należy jednak pamiętać, iż w trakcie montażu banerów zawsze powinno się wykorzystać wszystkie oczka, bowiem znacząco poprawia to ich stabilizację, a także daje gwarancję, że w przypadku wiatru nie zostanie on wyrwany oraz uszkodzony.

Jeśli jednak osoby posiadające ów dylemat nie chcą narażać się na dodatkowe koszty, wówczas wspomniana wcześniej ekipa montażowa będzie najlepszym wyjściem. W przypadku złej instalacji – w szczególności na ścianach – banery mogą uszkodzić również i budynek, a także inne miejsce, na których zostały umocowane, takie jak powierzchnie reklamowe oraz ogrodzenia. W szczególności może do tego dojść podczas skrajnych warunków pogodowych – wichury, gwałtownych burz oraz niezwykle silnych wiatrów.