Rodzaje banerów reklamowych

Rynek reklamy wciąż się rozwija. Klienci mają coraz większe potrzeby. Na szczęście drukarnie oraz firmy poligraficzne wychodzą na przeciw tym oczekiwaniom. Chodzi przede wszystkim o możliwości produkcji banerów reklamowych. Obecnie istnieje możliwość stworzenia banerów spełniających niemal każde oczekiwania i wymagania klientów. Wyróżnić można przede wszystkim następujące rodzaje banerów.

Baner Frontlit

 

Jest to jeden z najczęściej wykorzystywanych rodzajów baneru. Na jego korzyść przemawia to, iż jest dość łatwy w obróbce, jest wytrzymały, a przede wszystkim nie jest drogi. Dostępny jest w różnych gramaturach. Im baner grubszy tym bardziej wytrzymały. Najczęściej wykorzystywany jest to reklamy zewnętrznej na budynkach czy płotach. Umożliwia druk zarówno na podkładzie matowym, jak i błyszczącym.

Siatka Mesh

 

Jak można się domyśleć, podkład tego banera to siatka. Baner Mesh produkowany jest tak, iż składa się on z drobnych dziurek, które powstają poprzez ułożenie włókien w dalszej odległości od siebie. Ma to swoje zalety. Dzięki temu baner jest lekki. Niestety jest on także przez to mało wytrzymały. Banery dwustronne najczęściej stosuje się na bardzo dużych powierzchniach reklamowych. Głównie dlatego, że nadruk na takim banerze jest mało czytelny. Jednak przy dużych powierzchniach nie ma to znaczenia.

Baner dwustronny

 

Pozwala on na druk reklamy z obu stron. Najczęściej takie banery spotkać można nad drogami oraz ulicami. Między warstwami na nadruk reklamy znajduje się w środku warstwa nieprzepuszczająca powietrza. Dzięki temu baner nie prześwituje i każda ze stron jest wyraźnie widoczna.

Baner odblaskowy

 

Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest baner odblaskowy. To co warto o nim powiedzieć, to fakt, że nadruk na nim jest bardzo wyrazisty. Aby baner świecił nie potrzeba bardzo dużo mocnego światła. Do odblasku wystarczy nawet nieduży snop światła. Dlatego też baner ten często wykorzystuje się przy drogach. Już same światła samochodu wystarczą, aby był bardzo dobrze widoczny, a dzięki temu nie ma konieczności montowania zewnętrznego oświetlenia.