Projektowanie i wydruk baneru odblaskowego

Baner odblaskowy to forma przekazu reklamowego, stosowana w przypadku tablic kierunkowych czy też reklam przydrożnych, które są doskonale widoczne nie tylko w dzień, ale również w nocy. Banery wykonane na materiałach wysokiej jakości umożliwiają druk grafiki wszelkiego rodzaju, nie sprawiając przy tym, że jest ona niewyraźna i nieczytelna. Jest to więc idealny sposób na reklamowanie własnego produktu lub też przedsiębiorstwa w prosty i nieskomplikowany sposób.

Projektowanie baneru odblaskowego

 

Wybór baneru odblaskowego należy rozpocząć od określenia kilku niezbędnych w tym celu parametrów. Pierwszym z nich jest niewątpliwie rodzaj papieru oraz jego gramatura. Następnie należy również określić format projektowanego baneru. Wśród dostępnych znajdują się standardowe formaty, jak na przykład: 200 x 100 cm, 300 x 100 cm, 300 x 125 cm, 300 x 150 cm czy 400 x 150 cm, ale wiele drukarni oferuje również wybór własnych wymiarów baneru odblaskowego. W dalszej kolejności należy również wybrać, czy baner ma mieć oczka i jeśli tak, jaki powinien być między nimi odstęp. Dodatkowym wyborem jest także obecność rękawów. Cena gotowego baneru uzależniona jest więc od rodzaju dobranego wykończenia. Zamówienia można dokonać zarówno stacjonarnie, jak i internetowo. W przypadku tej drugiej opcji należy wypełnić specjalny formularz w celu precyzyjnego określenia wszystkich powyższych danych.

Wydruk baneru odblaskowego

Baner odblaskowy może być wykonany z materiału, który posiada specjalne zabezpieczenia przed promieniami słonecznymi w postaci płynnego laminatu. Na rynku dostępne są także rozmaite warianty materiału odblaskowego, które wywołują określone efekty po zmroku. Drukowanie gotowego baneru odbywa się zazwyczaj w ciągu kilku godzin od złożonego zamówienia. Produkt można odebrać samodzielnie lub wybrać opcję dostarczenia go do domu lub siedziby danej firmy. Baner odblaskowy to idealna forma przekazu, która dodatkowo zapewnia odporność na warunki atmosferyczne i uszkodzenia mechaniczne.