Jak powstają banery reklamowe?

W drukarni wielkoformatowej (zwanej też solwentową) powstają banery reklamowe. Banery otaczają nas zewsząd, muszą być więc perfekcyjnie wykonane aby wzbudziły zaufanie potencjalnych klientów.

Tworzone są przy pomocy ploterów solwentowych. Są to maszyny drukujące odznaczające się wydajnością, bogactwem barw i łatwością w obsłudze. Ta drukarka atramentowa nie drukuje tuszem, a co zaskakujące kolorowym rozpuszczalnikiem. Farba jest dokładnie rozprowadzana po powierzchni przeznaczonej do zadrukowania.

Banery tworzy się z tkanin zawierających polichlorek winylu (PVC). W dotyku jest niczym gruba cerata. Można także wybrać takie materiały do drukowania jak: papier, folia aluminiowa i tkanina poliestrowa. Istnieje wiele rodzajów ploterów. Banery reklamowe wymagają użycia ploterów rolowych. Rolka może mieć nawet od 25 do 50 metrów materiału. Co ciekawe podłoże do drukowania baneru w żargonie drukarzy to również baner. Jak wygląda proces druku? Najpierw głowica przesuwa się w prawą i lewą stronę, aby równomiernie nanieść rozpuszczalnik. Odpowiednia maszyna wysuwa rolki, a zadrukowany baner wysuwa się niczym paragon z kasy sklepowej.

Wydrukowany baner pozbawiany jest zbędnej płachty i pozostawia się go do wyschnięcia. Później (kiedy już całkowicie będzie suchy) następuje jego końcowa obróbka i jest dopracowywany każdy szczegół. Otrzymany produkt przycinany jest do wskazanej wielkości z pozostaniem 5 centymetrów wolnego materiału. Jest on również zagrzewany, aby zakładki pozostały w nienaruszonym stanie. Prawidłowo wykonany tzw. zgrzew jest gładki i nie odstaje. Na zgrzewie mocowane są metalowe oczka, które w późniejszym okresie posłużą do przymocowania banera. Powinny być bardzo solidnie przytwierdzone, aby w przyszłości nie zdołały odpaść i zburzyć konstrukcję. Zamocowane są zazwyczaj na spawanych stelażach i przypięte do powietrznych ścian.

Banery reklamowe to najczęstsza forma zaprezentowania świadczonych usług czy też tworzonych sług. Jest niezwykle skuteczna, gdyż trafia do rzeszy odbiorców każdego dnia.