Marketing outdoorowy

Działalność reklamowa jest jedną z podstawowych sposobów na zwiększenie zysków z działalności gospodarczej. Promowanie własnego produktu za pomocą marketingu outdoorowego jest coraz popularniejsze. Pomocnym narzędziem w takiej reklamie są płyty dipond.

Co to są płyty dipond?

Płyta dipond jest warstwową płytką z lekkiego aluminium. Są one narzędziem bardzo łatwym w obróbce – pozwalają na szybkie stworzenie wyjątkowo luksusowej w wizualizacji reklamy. Płyta dipond może mieć różne grubości od 0,3 do 0,2 milimetra. Występują płytki w różnych kolorach – właściwie w zależności od potrzeb można dostosowywać wygląd płyt. Płyty mogą być metaliczne, matowe, błyszczące, a nawet imitować swoją fakturą drewno. W zależności od tego jaka płyta jest potrzebna można także dowolnie dostosowywać jej wymiary. Płyty można swobodnie ciąć, nitować jedna do drugiej, łączyć, nawiercać, zaginać a także wycinać z nich odpowiednie kształty – przykładem mogą być atrakcyjne litery. Na płytki można nanosić także metodą sitodruku różne grafiki, tak aby je uatrakcyjnić.

Zastosowanie płyt w marketingu

Płyty dipond poza zastosowaniami czysto technicznymi i przemysłowymi znalazły zastosowanie w marketingu outdoorowym. Z racji swojej wytrzymałości i odporności na czynniki atmosferyczne można za ich pomocą tworzyć loga i inne reklamy, które będą wywieszone na zewnątrz. Z racji plastyczności materiału za ich pomocą można tworzyć atrakcyjne, luksusowe wizualizacje przy zachowaniu dużej ich lekkości i możliwości modyfikacji. Płyty można także obkleić folią, co z kolei daje odporną, łatwą do zmiany reklamę do wystawienia na zewnątrz. Za ich pomocą można stworzyć bardzo atrakcyjne przestrzenne litery do reklamy outdoorowej. Jest to materiał dla ludzi z dużą inwencją – za jego pomocą można stworzyć praktycznie każdą reklamę zewnętrzną, płaską czy też przestrzenną. Zastosowanie płyt dipond w marketingu ograniczone jest praktycznie tylko wyobraźnią marketingowca i tego co wymyśli jako reklamę danego przedsiębiorstwa.