Nowoczesność w sztuce

Plakaty na ścianę pełnią w naszej kulturze informacyjną rolę, a ich traktowanie jako dziedzinę sztuki należy do rzadkości. Kojarzone są z słupami ogłoszeniowymi, drzwiami kin czy teatrów a także z reklamami ściennymi. Jednak rola plakatów powoli się zmienia: na dobre zagościły w dekoracji wnętrz, zastępując tym samym obrazy.

To połączenie vintage z pewną nowoczesnością. Cechuje je prostota, ograniczony zasób kolorów i niezbyt wyszukane zdjęcie. Mają nas zachęcać, motywować bądź skłaniać do refleksji – ich moc oddziaływania jest nieoceniona w dzisiejszej kulturze. Każdy plakat jest bardzo unikalny i indywidualny, skierowany do konkretnych grup osób. Wybór wzorów i motywów jest nieograniczony. Każdy może powiesić na swojej ścianie tylko to, na co ma ochotę. Własne hasło, motto, krajobraz czy zdjęcie ulubionego zespołu to idealne zapełnienie naszych pokoi, sypialni czy innych wnętrz. Do pokoju dziecka idealnie nadadzą się plakaty z postaciami z bajek, czy kreskówek. Im bardziej abstrakcyjne wzory znajdują się na plakacie, tym ciekawiej.

Tego typu plakat zaprojektować może każdy. W internecie znaleźć możemy zarówno gotowe programy do tworzenia plakatów, jak i strony internetowe firm zajmujących się projektowaniem i wykonywaniem plakatów na ścianę. Tylko od nas zależy, jak wyglądać będzie nasz plakat i co będzie się na nim znajdowało. Tekst motywacyjny, zdjęcie z wakacji czy może postać z ulubionego filmu? Możliwości jest naprawdę sporo, a każda z nich ciekawa i niepowtarzalna. Samo wykonanie plakatu nie powinno obciążyć naszego budżetu, a czas oczekiwania jest wyjątkowo krótki. To prosty sposób na odmianę wnętrza przy ograniczonym budżecie.

Puste ściany nigdy nie wyglądają zbyt ciekawie. To właśnie ścienny plakat wypełni tą przestrzeń i nada jej wyjątkowego charakteru. Samo wnętrze nie będzie już nudne i przygnębiające, a żywe kolory sprawią, że całość będzie idealnie ze sobą współgrała i tworzyła przytulne pomieszczenie. Plakat możemy oprawić w ramę, wsadzić w antyramę lub po prostu przykleić na ścianę.