Najpopularniejsze opakowania tekturowe

Pudełka tekturowe to jeden z najlepszych rodzajów opakowań. Mają one wiele zastosowań, dzięki czemu doskonale sprawdzą się niezależnie od branży. Dodatkowym ich atutem jest fakt, że są w pełni ekologiczne i można ich używać wielokrotnie do różnych celów. Każdy producent opakowań zapewnia możliwość przygotowania ich w dowolnym rozmiarze oraz wielkości, a koszt ich produkcji nie jest wysoki. Zalet pudełek tekturowych jest o wiele więcej, dzięki czemu w ostatnich latach stają się jednymi z najpopularniejszych materiałów do pakowania oraz transportu produktów.

Pudełka tekturowe – jakie możemy wybrać

  •         Klasyczne pudełka kartonowe – są to najczęściej wykorzystywane pudełka tekturowe. Do ich zamknięcia należy użyć taśmy. Służą przede wszystkim do przewozu różnego rodzaju produktów, ale również do przechowywania materiałów.
  •         Pudełka z pokrywką – charakteryzują się przede wszystkim estetycznym wyglądem. Mogą być wykonane w różnych kształtach. Służą przede wszystkim do przechowywania.
  •         Pudełka fasonowe – jedna z najwygodniejszych form pudełek tekturowych. Są one tak skonstruowane, że do ich zamknięcia nie potrzeba dodatkowych materiałów. Najczęściej wykorzystywane są jako opakowania produktowe
  •         Pudełka specjalistyczne – w ich przypadku jest pełna dowolność projektowania. Producenci opakowań przygotowują coraz nowsze i ciekawsze pomysły, które w pełni dopasowane są do różnego rodzaju produktów.

Każdy producent opakowań zapewnia możliwość pełnej personalizacji pudełek tekturowych. O czym należy pamiętać podczas ich zamawiania:

  •         Wybór grubości materiału – odpowiednie dobranie materiału zapewni przede wszystkim bezpieczeństwo transportowanym produktom. Do wyboru mamy kilka grubości tektury i powinniśmy ją dobrać do ciężaru zawartości oraz podatności na uszkodzenia
  •         Wielkość kartonu – dobór do produktów jest równie istotny jak grubość materiały. Dobrze dopasowana wielkość sprawi, że produkty, które będą znajdowały się w środku będą mogły być bezpiecznie transportowane
  •         Nadruk na pudełku – nadruk na pudełku tekturowym zależy od zawartości. Możemy zdecydować się na personalizowany nadruk logo firmy lub hasła reklamowego, ale również na oznaczenia i symbole, które poinformują innych o tym, że należy obchodzić się z paczką ostrożnie lub o medycznej zawartości
  •         Elementy dodatkowe – zaliczamy do nich na przykład kratownice kartonowe, które zapewnią bezpieczeństwo każdemu produktowi z osobna. Najczęściej wykorzystywane są do przewozu szklanych butelek.

Pudełka tekturowe w ostatnich latach zyskują popularność. Zazwyczaj wykorzystywane do przewozu produktów lub przechowywania ich w magazynie obecnie są uznane za jedne z najciekawszych i najlepiej prezentujących się pudełek produktowych. Możliwość ich pełnej personalizacji sprawia, że niebawem zupełnie zastąpią opakowania wykonane z innych materiałów.