produkcja billboardów

Jaki billboard przyciąga uwagę?

Billboardy to jeden z najskuteczniejszych nośników reklamowych. Mało który nośnik może dotrzeć do tak szerokiej i różnorodnej grupy odbiorców. W czym tkwi ich sekret i jak w pełni wykorzystać ich potencjał?

Billboardy – dlaczego warto?

Jeśli zastanawiasz się, czy billboardy sprawdzą się w promocji Twojej marki – odpowiedź brzmi – TAK. Jedyne, nad czym musisz się zastanowić to jego lokalizacja i odpowiednia komunikacja. Przede wszystkim zdefiniuj grupę docelową, jej potrzeby i oczekiwania. Zastanów się nad ich motywacjami i tym, czym możesz ich do siebie przekonać. Stwórz persony, porozmawiaj z biurem obsługi klient i spróbuj ustrzelić insight konsumencki. I pamiętaj, że dobra reklama, odpowiada na prawdziwe pytania i potrzeby klientów, a nie wymyśla je. Tworząc komunikację, zachowaj też spójność – tak jeśli chodzi o kolory brandowe, jak i komunikację na różnych kanałach.

Produkcja billboardów reklamowych

Zlecając druk billboardów, prawdopodobnie staniesz przed wyborem – produkcja billboardów cyfrowych lub offsetowych. Wybór jest dość prosty. Jeśli zamawiasz duży nakład – najbardziej opłacalny będzie druk offsetowy. Wyróżnia się on doskonałą jakością oraz dobrą ceną – zwłaszcza w druku wysokonakładowym. Jeśli zamieszasz drukować kilka lub kilkanaście sztuk, zdecydowanie bardziej opłaci Ci się produkcja billboardów cyfrowych. Jednak absolutną podstawą udanych billboardów reklamowych jest doświadczony projektant, który nie tylko stworzy poprawny i efektowny przekaz, ale także dobrze przygotuje plik do druku. Wybierając grafika, który zaprojektuje billboard reklamowy, upewnij się, że ma on doświadczenie także w dziedzinie DTP.

Gdzie zlecić druk billboardów?

Produkcja i poprawny druk billboardów wymaga dużej wiedzy i doświadczenia drukarni. Warto wybrać taką, która ma nie tylko odpowiednie maszyny, ale także doświadczenie w druku wielkoformatowym. Dobrym pomysłem jest zatrudnienie drukarni online. Tutaj nie tylko masz klarowny cennik, ale także biuro obsługi klienta i opinie o firmie – i to na wyciągnięcie ręki. Zamawiając oszczędzasz czas, bo nie musisz stać w kolejkach, a gotowy wydruk zostanie wysłany dokładnie tam, gdzie chcesz.