Druk na płycie z plexi – ciekawa alternatywa dla obrazów ściennych

Coraz większą popularnością na rynku cieszy się materiał, jakim jest plexi z uwagi na fakt, iż jest to doskonała alternatywa dla kruchego i delikatnego szkła.

Druk uv na plexi i jego największe zalety

Ta nowoczesna metoda druku doskonale się sprawdza w bardzo różnych dziedzinach życia codziennego. Plexi jest materiałem bardzo plastycznym i świetnie nadaje się zarówno do dekoracji mieszkań, biur, tworzenia ścianek podświetlonych, znaków informacyjnych i ostrzegawczych oraz wielu innych. Jego największą zaletą jest osiągnięcie efektu głębi czyli 3D. Im jest płyta grubsza, tym lepszy i ciekawszy zapewnia efekt. Jednocześnie jest znacznie tańszym odpowiednikiem w odniesieniu do tworzenia grafik na szkle. Ponadto polimerowe tworzywo sztuczne jest bardzo sztywne, bezbarwne oraz może pochwalić się zbliżonym do szkła stopniem przezroczystości. Bezpośredni druk uv na plexi zapewnia bardzo stylowy, oryginalny i niepowtarzalny efekt końcowy.

Nadruk uv na plexi – rodzaje druku i ich efekty

Z uwagi na fakt, iż plexi jest bardzo plastyczne i elastyczne, a także bardzo odporne, jest możliwe wielowarstwowe nakładanie tuszu i osiąganie wydruków doskonale odzwierciedlających barwy, zarówno pod światło jak i w świetle odbitym. Istnieje możliwość druku CMYK + kolor biały, co doskonale sprawdza się przy produkcji kasetonów lub ścianek przeznaczonych do podświetleń. Większość drukarni, które oferują druk uv na plexi posiada kilka grubości płyty do wyboru: 2 mm, 3 mm, 4 mm, 5 mm i 10 mm. Zadrukowane materiały mogą być przytwierdzane do ściany za pomocą eleganckich, aluminiowych dystansów w odległości ok. 2 cm od ściany. Całość wygląda wtedy bardzo elegancko, szykownie i nowocześnie. Ponadto klient ma do wyboru dwie formy druku: pełnokolorowy lub transparentny. Dodatkowo plexi może być zadrukowane „od przodu” czyli tradycyjnie lub „od tyłu” czyli w odbiciu lustrzanym.

Ciekawy i nowoczesny materiał jakim jest pleksiglas daje fantastyczne możliwości, zapewnia ciekawy i niebanalny efekt i jest bardzo trwały, dlatego coraz chętniej wybiera go wciąż rosnąca grupa klientów.