Czym charakteryzuje się druk wielkoformatowy?

Dzięki skutecznej reklamie zwiększa się prawdopodobieństwo odniesienia sukcesu przez dane przedsiębiorstwo, dlatego też coraz częściej firmy stawiają na oryginalne bilbordy, przyciągające uwagę plakaty i siatki elewacyjne czy też witryny. Reklamy zewnętrze wykonywane są za pomocą najróżniejszych technik druku wielkoformatowego. Czym w ogóle jest druk wielkoformatowy?

Najpopularniejsza technika druku wielkoformatowego i jego podział

Druk wielkoformatowy w drukomat.pl nazywany jest także lateksowym drukiem cyfrowym czy też solwetowym i jest to innowacyjna technologia pozwalająca na stworzenie elementów typu plakaty, tablice i banery reklamowe, szyldy, materiały reklamowe przeznaczone na powierzchnię bilbordów czy też do stojaków i kasetonów. Jest to jedna z najpopularniejszych i najpowszechniejszych technik drukarskich, która daje ogromnie możliwości. Technika druku beztykowego opiera się na tuszach rozpuszczalnikowych, dzięki czemu na skutek podgrzania materiału wnikają one w jego strukturę.

W przypadku wielkoformatowego druku solwentowego można liczyć na większą trwałość wydruków, ale mniejszą dokładność. Sprawdza się do wytwarzania reklam, które przeznaczone są na dłuższą ekspozycję czy też w miejscach narażonych na uszkodzenia. Chodzi tutaj o druk na materiałach bilbordowych, plandekach samochodowych czy też przydrożnych tablic reklamowych.

Z kolei solwent miękki jest niezwykle precyzyjny, dzięki czemu świetnie sprawdza się w przypadku systemów wystawienniczych, gdzie druk znajduje się w niewielkiej odległości od oglądającego. Wykorzystuje się go także do produkcji plakatów wielkoformatowych, naklejek wysokiej rozdzielczości, ścianek PopUp czy też produktów typu roll up.

Tusz UV a wydruk wielkoformatowy

Dzięki postępowi technologii obecnie w wydrukach wielkoformatowych stosuje się tusze UV, czyli farby utwardzane promieniowaniem UV, dzięki czemu zastygają one na powierzchni niemal natychmiast po ich nałożeniu. Technologia ta pozwala na otrzymanie wydruków o niezwykle intensywnych i żywych kolorach, które charakteryzują się wysoką jakością obrazu oraz wyjątkową odpornością na uszkodzenia, zarysowania czy też ścieranie.