Czym charakteryzuje się druk wielkoformatowy?

Dzięki skutecznej reklamie zwiększa się prawdopodobieństwo odniesienia sukcesu przez dane przedsiębiorstwo, dlatego też coraz częściej firmy stawiają na oryginalne bilbordy, przyciągające uwagę plakaty i siatki elewacyjne czy też witryny. Reklamy zewnętrze wykonywane są za pomocą najróżniejszych technik druku wielkoformatowego. Czym w ogóle jest druk wielkoformatowy?

Najpopularniejsza technika druku wielkoformatowego i jego podział

Druk wielkoformatowy w drukomat.pl nazywany jest także lateksowym drukiem cyfrowym czy też solwetowym i jest to innowacyjna technologia pozwalająca na stworzenie elementów typu plakaty, tablice i banery reklamowe, szyldy, materiały reklamowe przeznaczone na powierzchnię bilbordów czy też do stojaków i kasetonów. Jest to jedna z najpopularniejszych i najpowszechniejszych technik drukarskich, która daje ogromnie możliwości. Technika druku beztykowego opiera się na tuszach rozpuszczalnikowych, dzięki czemu na skutek podgrzania materiału wnikają one w jego strukturę.

W przypadku wielkoformatowego druku solwentowego można liczyć na większą trwałość wydruków, ale mniejszą dokładność. Sprawdza się do wytwarzania reklam, które przeznaczone są na dłuższą ekspozycję czy też w miejscach narażonych na uszkodzenia. Chodzi tutaj o druk na materiałach bilbordowych, plandekach samochodowych czy też przydrożnych tablic reklamowych.

Z kolei solwent miękki jest niezwykle precyzyjny, dzięki czemu świetnie sprawdza się w przypadku systemów wystawienniczych, gdzie druk znajduje się w niewielkiej odległości od oglądającego. Wykorzystuje się go także do produkcji plakatów wielkoformatowych, naklejek wysokiej rozdzielczości, ścianek PopUp czy też produktów typu roll up.

Tusz UV a wydruk wielkoformatowy

Dzięki postępowi technologii obecnie w wydrukach wielkoformatowych stosuje się tusze UV, czyli farby utwardzane promieniowaniem UV, dzięki czemu zastygają one na powierzchni niemal natychmiast po ich nałożeniu. Technologia ta pozwala na otrzymanie wydruków o niezwykle intensywnych i żywych kolorach, które charakteryzują się wysoką jakością obrazu oraz wyjątkową odpornością na uszkodzenia, zarysowania czy też ścieranie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *